Wtryskiwacze

Wtryskiwacz  zapewnia odpowiednie rozpylenie paliwa. Jest bardzo ważną częścią, która warunkuje działanie jednostki napędowej. Dowiedz się jak zbudowany jest wtryskiwacz, jaki jest podstawowy podział wtryskiwaczy, jakim producentom warto zaufać oraz jak rozpoznać usterkę tej części w swoim aucie. Jeśli szukasz sprawdzonych i pewnych części, zgłoś się do Auto-Zatoki, a znajdziemy rozwiązanie dla Twojego samochodu. 

Jak działa wtryskiwacz?

Wtryskiwacze w aucie są sterowane elektromagnetycznie i wchodzą w skład układu elektrycznego. Części te powstały w tym samym czasie, co silniki spalinowe. Współpracują one ze sterownikami, które na podstawie danych i stanu silnika je zamykają lub otwierają. Jeśli chodzi o budowę, wtryskiwacze składają się z korpusy, który skrywa w sobie uzwojenie cewki oraz iglicę głowicy wraz z prowadnicą. Wtryskiwacze działają w prosty sposób. Paliwo dociera do nich z dużym ciśnieniem i przedostaje się do zbiornika mieszczącego się w komorze spalania. Jeśli podniesie się ciśnienie paliwa, iglica się podniesie i otworzy otwór rozpylacza. W ten sposób paliwo jest dostarczane do komory spalania, a jego nadmiar prowadzony jest osobnym przewodem do zbiornika. 

Typy wtryskiwaczy

We współczesnych dieslach znajdziemy trzy typy wtryskiwaczy – elektromagnetyczne, piezoelektryczne i Common Rail.

Jaki wtryskiwacz wybrać?

Wybór wtryskiwacza wcale nie jest prosty. Warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, który ograniczy ryzyko awarii. Polecamy wtryskiwacze Bosch. Produkty tej renomowanej marki znajdziesz w sklepie Auto-Zatoka. Prowadzimy sprzedaż wtryskiwaczy Piezoelektrycznych i Common Rail do aut marki Mercedes, Opel, Skoda i Daewoo. W naszym sklepie znajdziesz podzespoły do niemal każdej marki samochodu.

Awarie wtryskiwaczy

Zużyte lub niesprawne wtryskiwacze mogą być dużym zagrożeniem dla samochodu. Mogą one wywołać większe uszkodzenia, takie jak awaria turbosprężarki, czy silnika. Zepsute wtryski mogą utrudnić jazdę i unieruchomić jednostkę napędową. Jak rozpoznać awarię wtrysków? Podstawowym symptomem jest hałas wydobywający się spod maski. Poza nim w dieslu często zepsutym wtryskom towarzyszy falowanie obrotów. Powoduje to nieprzyjemne szarpanie podczas prowadzenia auta. Podobne oznaki należy natychmiast zgłosić mechanikowi.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Wtryskiwacze we Wrocławiu – gdzie je kupić?

Jeśli szukasz sprawdzonego punktu z częściami samochodowymi, odwiedź Auto-Zatokę. Posiadamy wysokiej klasy wtryskiwacze. We Wrocławiu nie znajdziesz wielu podobnych punktów. Charakteryzuje nas rodzinna atmosfera i fachowa obsługa. Pomagamy klientom wybrać części pasujące do samochodu na podstawie analizy. Jako importer 40 zagranicznych producentów oferujemy sprawdzone rozwiązania, które nie zawiodą na drodze. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś specjalnego dla siebie.

Menu