Akumulatory kwasowo-ołowiowe

Akumulaory kwasowo-ołowiowe często nazywane są także akumulatorami kwasowymi. Są najbardziej popularnym i najstarszym typem akumulatorów elektrycznych. Składają się z ogniw galwanicznych, w których budowę wchodzą dwie elektrody: ołowiowa i z elektroda z dwutlenku ołowiu, a elektrolitem jest 37% roztwór kwasu siarkowego.

Działanie akumulatora kwasowego jest bardzo proste i polega na dwóch odwracalnych reakcjach, które następują po sobie. To nic innego jak reakcja ładowania i rozładowywania akumulatora. Obie są w pełni odwracalne.

Ładowanie akumulatora odbywa się za pomocą klemów i prądu stałego. Czas ładowania to ok. 10h. W aucie akumulator jest ładowany sukcesywnie przy pomocy alternatora. Przed zimą polecane jest żeby chociaż raz naładować akumulator poza autem. Jeśli chodzi o dobór akumulatorów polecamy postawić na sprawdzone marki. W asortymencie sklepu Auto – Zatoka znajdziesz akumulatory Bosch i Banner, które słyną z dużej wytrzymałości.

Jakie dobrać akumulator kwasowo-ołowiowy?

Aby zadbać o odpowiednie działanie samochodu należy dobrać odpowiedni akumulator. W tym celu należy dobrać model do konkretnej marki auta. Ważna jest również pojemność akumulatora. Jeśli nie masz pewności jaki akumulator wybrać, zgłoś się do naszego punktu, a fachowcy rozwieją Twoje wątpliwości. W naszym asortymencie posiadamy szeroki wachlarz akumulatorów do samochodów zarówno zachodnich marek jak i marek wschodnich.

Akumulatory samochodowe do aut zachodnich marek

Akumulatory samochodowe do aut wschodnich marek

Jak dbać o akumulator kwasowo-ołowiowy?

Niestety akumulator nie jest częścią bezobsługową naszego auta. Musimy pamiętać o okresowej obsłudze. Akumulatory, które są mocno eksploatowane powinny mieć stale uzupełniany poziom elektrolitu. Uzupełnia się go wodą destylowaną zapewniając nienaganne działanie. Zanim zdecydujemy się na ten ruch musimy sprawdzić gęstość elektrolitu w momencie jak akumulator jest naładowany. Pamiętaj żeby nie dolewać wody destylowanej do rozładowanego akumulatora – to jeden z najczęściej popełnianych błędów.

Każda część auta, która jest intensywnie używana ulega zużyciu, tak jest także w przypadku tego typu akumulatora. Im intensywniej będziemy korzystać z samochodu tym częściej trzeba będzie dolewać wody do elektrolitu. W efekcie płyn będzie coraz bardziej rozcieńczony, co może negatywnie wpływać na trwałość akumulatora.  Dobrym rozwiązaniem nie jest też oszczędzanie auta i tylko niedzielne wypady. Musimy wtedy pamiętać o doładowywaniu akumulatora. Akumulator, który nie jest używany będzie się także rozładowywał i nie będzie miał szansy na doładowanie się w trakcie dłuższej trasy.

Decydując się na zakup akumulatora w Auto-Zatoce możesz liczyć na kompleksową obsługę, fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny.

Znajdź nas pod poniższym adresem. Czekamy na Ciebie!

ul. Pestalozziego 7, Wrocław
516 093 224

Sprawdź stan swojego akumulatora

W Auto-Zatoce bezpłatnie sprawdzisz stanu akumulatora.
Dzięki specjalistycznym narzędziom dowiesz się w jakiej jest kondycji. Jeśli okaże się słaby dobierzemy odpowiedni akumulator do Twojego samochodu!

Menu