Układ hamulcowy

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów w aucie. Jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo, które decyduje o ludzkim życiu podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Oto z czego składa się układ hamulcowy, jakie posiada elementy i jak działa.  Dowiedz się gdzie dobrać części układu hamulcowego we Wrocławiu i jaki asortyment warto wybrać do swojego auta.

Co to jest układ hamulcowy?

Układ hamulcowy w aucie pozwala na zatrzymanie pojazdu lub zmniejszenie prędkości jazdy. Jego zadaniem jest także zabezpieczenie auta podczas parkowania. W nowoczesnych pojazdach działanie układu hamulcowego jest podzielone na poszczególne moduły, chroniące przed wpadnięciem w poślizg. Warto dodać, że układ hamulcowy wymaga regularnego serwisowania.

Elementy układu hamulcowego

Jak zbudowany jest układ hamulcowy w aucie? Oto elementy, z których składa się ten mechanizm:

Części układu hamulcowego we Wrocławiu

Potrzebujesz dobrze działających części, które nie zawiodą Cię w trasie? W sklepie Auto – Zatoka dostaniesz zarówno tarcze, bębny, jak i klocki hamulcowe i pozostałe częśc od renomowanych firm. W naszym asortymencie posiadamy sprzęt marki ATE, TRW, Bosch, Breck, Textar. Każda część posiada atesty i spełnia najwyższe standardy jakości. Jeśli nie wiesz jaka część do Twojego auta sprawdzi się najlepiej, nasi fachowcy dobiorą dla Ciebie części układu hamulcowego we Wrocławiu. Czekamy na Ciebie w Auto – Zatoce na ulicy. Pestalozziego 7.  

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Awarie układu hamulcowego

Jeśli na desce rozdzielczej zapali się kontrolka, to znak, że trzeba działać. Jest ona sygnałem, którego nie można ignorować. Zapalona kontrolka układu hamulcowego może oznaczać utratę płynu hamulcowego, zużycie klocków hamulcowych lub problemy z aktywnymi systemami bezpieczeństwa. Jeśli zauważyłeś w swoim aucie zapaloną kontrolkę układu hamulcowego koniecznie udaj się do warsztatu. 

Co trzeba wiedzieć o układzie hamulcowym?

Absolutną podstawą jest wymiana płynu hamulcowego co dwa lata. Zazwyczaj po takim okresie płyn zaczyna samoczynnie chłonąć wodę. Jeśli posiadasz samochód starszego rocznika, ten proces może być przyspieszony. Warto więc dobierać płyny hamulcowe z należytą starannością. Ich poziom powinien być regularnie sprawdzany za pomocą podziałki zbiorniczka płynu hamulcowego. Podczas wymiany klocków należy regularnie czyścić elementy układu hamulcowego, za pomocą specjalistycznych preparatów. To właśnie ich utrzymanie zapewni częściom długotrwałą pracę. Płynne działanie tłoczków, cylinderków i prowadnic to gwarancja bezpiecznie przejechanych kilometrów w każdych warunkach.

Jeśli masz pytania odnośnie konserwacji układu hamulcowego, zgłoś się do naszych specjalistów. Posiadamy części do niemal każdej marki auta. Czekamy na Twój kontakt.

Menu