Resory

resory

Czy wiesz gdzie kupić resory do swojego auta i jaki model wybrać? Odwiedź Auto – Zatokę na ul. Pestalozziego 7 we Wrocławiu. Jeśli zastanawiasz się jakie części dobrać, nasz poradnik rozwieje Twoje wątpliwości. Dowiedz się jak zbudowany jest resor, jakie są rodzaje resorów i jak dobrać odpowiedni model do marki auta. Pomożemy Ci zadbać o auto, aby jazda była bezpieczna i komfortowa.

Do czego służy resor?

Resor to podstawowa część układu zawieszenia, która jest tak samo ważna jak drążki, łączniki, wahacze, sworznie i tuleje. Ma on właściwości sprężynujące. Rolą resorów jest łagodzenie wszystkich wyboi, które pojawiają się na drodze. Można powiedzieć, że resor to sprężyna z blach, która jest elastyczna i wytrzymała.

Jak dobrać resor?

Zastanawiasz się jak dobrać resory do auta? To zadanie wcale nie jest takie proste. Kierowca przed wyborem odpowiedniego modelu musi znać typ samochodu lub naczepy, znać ilość piór, znać typ osi, znać parametry Lx, Ly, Kr, L1 oraz wielkość sworznia. Jeśli dobór resora wydaje Ci się skomplikowany, zgłoś się do naszych fachowców. Posiadamy części do niemal każdej marki auta i dysponujemy fachową aparaturą.

Resory piórowe – jak wyglądają?

Resory piórowe są rozwiązaniem znanym od dawna. Pierwszy raz technologie zastosowano już w XIX w. Jako element układu zawieszenia występują one w autach do dzisiaj. Służą do łagodzenia nierówności drogi i uchronieniem kierowcy przed zerwaniem przyczepności. Resory piórowe składają się z piór, czyli nałożonych na siebie warstw blachy. Każda warstwa blachy jest od siebie odpowiednio mniejsza i wygięta, co pomaga zachować sprężystość. Resor piórowy ma kształt łuku i jest połączony stalowymi opaskami, które chronią blachy przed przesuwaniem. Rolą resorów piórowych jest utrzymanie pojazdu na określonej wysokości, dociśnięcie koła do nawierzchni oraz mocowanie samej osi. 

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Gdzie kupić resory we Wrocławiu?

Szukasz miejsca do zakupu resorów we Wrocławiu? Zapraszamy do sklepu Auto – Zatoka. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment części o wysokiej jakości. Posiadamy części układu zawieszenie takich marek jak TRW, Lemforder, Kamoka, czy Febi. Oferowany sprzęt posiada najwyższe atesty i daje pewność bezpiecznej jazdy w każdych warunkach. Pomagamy klientom wybrać najlepsze produkty w interesującej ich półce cenowej. Sprawdź nasze części. Specjaliści z Auto – Zatoki czekają na Twój kontakt.

Menu