Jaki akumulator do samochodu warto kupić?

Mimo że wybór akumulatora wydaje się bardzo prostą czynnością, w gruncie rzeczy może sprawić Ci wiele trudności. Podstawowym błędem jest wybór rozwiązań uniwersalnych. Tak naprawdę akumulator musi być dobrany pod kątem konkretnego modelu auta, pojemności silnika i zapotrzebowania energetycznego. Sprawdź, jaki akumulator wybrać dla siebie!

Rodzaje akumulatorów

Jeśli chodzi o akumulatory dzielimy je na kilka rodzai. Najbardziej znaną wersją tego urządzenia jest akumulator kwasowo-ołowiowy, który często określany jest mianem kwasowego. Nowe auta posiadają bardziej wymagające systemy, które wymagają zastosowania nowszych i bardziej efektywnych akumulatorów, do których należy akumulator AGM, czy choćby akumulator start – stop. Coraz popularniejsze stają się również akumulatory stworzone w technologii gel, w których elektrolit występuje w postaci żelu. Poznaj charakterystykę najczęściej spotykanych typów akumulatorów. 

Akumulatory kwasowo-ołowiowe

Akumulatory kwasowo-ołowiowe są oparte o ogniwa galwaniczne stworzone z elektrody ołowiowej. Tradycyjne rozwiązanie wciąż dobrze sprawuje się w autach i wielu innych pojazdach. Akumulator kwasowo-ołowiowy do auta to najpopularniejsze i najtańsze źródło prądu wśród kierowców. Zasada działania tego rozwiązania jest następująca. W naładowanym do pełna akumulatorze kwas siarkowy, czyli elektrolit ma maksymalną gęstość. Jednak podczas jego rozładowywania wytwarza się siarczan ołowiu, w czasie gdy stężenie kwasu w elektrolicie maleje. 

Akumulary start – stop

Jeśli posiadasz auto z systemem start – stop, powinieneś zaopatrzyć się w akumulator o analogicznym oznaczeniu. System start – stop stosowany jest we wszystkich nowych modelach aut i polega na automatycznym wyłączeniu silnika w momencie postoju.  Co prawda akumulatory start – stop są droższe niż modele kwasowo – ołowiowe, ale mają za to wiele zalet. Na przykład są odporne na głębokie rozładowanie i można je szybko doładować. System start – stop jest zaopatrzony w rozbudowany układ zarządzania energią. Dzięki niemu możliwa jest kontrola stanu naładowania oraz regulacja odbiorników. System pozwala na uzyskanie optymalnego w danej chwili napięcia.

Akumulatory AGM

Ten typ akumulatorów jest niezwykle wydajny. Akumulatory AGM charakteryzuje całkowita szczelność i bezobsługowość. Technologia AGM dedykowana jest dla dużych i nowoczesnych samochodów, zaopatrzonych w system zarządzania energią. Skrót AGM oznacza system absorbowania energii. Nowoczesny akumulator to gwarancja długiej żywotności, szybkiego ładowania i braku ubytku elektrolitów. Akumulatory AGM podobnie jak akumulatory kwasowo – ołowiowe i start – stop znajdziesz w asortymencie sklepu Auto – Zatoka. 

Akumulatory kwasowe

Prowadzimy sprzedaż akumulatorów kwasowych produkowanych przez firmy: BOSCH i BANNER

Akumulatory AGM

Posiadamy w sprzedaży akumulatory typu AGM produkowanych przez firmy: BOSCH i BANNER

Akumulatory Start&Stop

Prowadzimy sprzedaż akumulatorów typu Start&Stop produkowanych przez firmy: BOSCH i BANNER

Jaki akumulator wybrać do auta?

Zastanawiasz się jaki akumulator do auta sprawdzi się najlepiej. Polecamy sprzęt renomowanych marek, który nie zawiedzie Cię w trasie. Rekomendujemy rozwiązania marki Bosch i Banner, które znajdziesz w naszym punkcie. Wiodące firmy zdobyły pozytywne opinie i wysokie oceny w testach akumulatorów. W razie wątpliwości nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości.

Sprawdź stan swojego akumulatora

W Auto-Zatoce bezpłatnie sprawdzisz stanu akumulatora.
Dzięki specjalistycznym narzędziom dowiesz się w jakiej jest kondycji. Jeśli słabej dobierzemy odpowiedni akumulator do Twojego samochodu!

ul. Pestalozziego 7, Wrocław
516 093 224

Przewody i preparaty rozruchowe

W naszym sklepie znajdziesz również przydatne akcesoria. Wśród nich warto zwrócić uwagę na przewody i preparaty rozruchowe. Jeśli silnik nie może odpalić mogą one okazać się najpotrzebniejszą rzeczą w garażu. W naszym asortymencie znajdziesz przewody, które będą służyły przez wiele lat. Odporne na warunki atmosferyczne i temperaturę stanowią wyposażenie, które nigdy Cię nie zawiedzie. 

Prostowniki i urządzenia rozruchowe

Interesuje Cię zakup prostownika? Jaki wybrać do swojego auta? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w auto – zatoce. Posiadamy wysokiej jakości prostowniki i urządzenia rozruchowe, które są nowoczesne i łatwe w obsłudze. Dzięki nim z łatwością naładujesz akumulator o różnym natężeniu. Polecamy zakup prostownika z rozruchem, które pozwalają uruchomić silnik bez konieczności pełnego ładowania. 

Menu