Czujniki

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę w aucie pełnią czujniki, choć współczesne samochody są nimi naszpikowane. Są one cennym źródłem informacji dotyczącym podstawowych wskaźników i mogą uratować życie. W naszej ofercie znajdziesz czujnik wałka rozrządu, wałka głównego, temperatury. Sprawdź, wszystkie potrzebne informacje na ich temat.

Większość czujników przekazuje dalej informacje za pośrednictwem przewodów. Niekiedy jednak stosowane są bezprzewodowe czujniki, które są bardziej nowoczesne. Stosuje się je np. w czujnikach parkowania. Bezprzewodowe czujniki w aucie cechuje znacznie łatwiejsza instalacja.

Jakie parametry mierzą czujniki?

Rola czujników w układzie elektrycznym jest bardzo duża. W nowoczesnych pojazdach stosuje się dziesiątki czujników, które kontrolują pracę podzespołów. Informują one kierowcę na przykład czy drzwi zostały zamknięte, czy blisko auta pojawia się jakiś obiekt lub czy system ESP działa prawidłowo. Czujnik wałka rozrządu przekazuje do komputera jednostki napędowej informacje na temat położenia wałków rozrządu i wału korbowego. Z kolei czujnik uderzenia aktywuje poduszki powietrzne i ładunek pirotechniczny w trakcie wypadku. Dawka wtrysku jest natomiast dobierana na podstawie czujnika zasysanego powietrza. O ilości powietrza potrzebnego do prawidłowej pracy silnika, kierowców informuje przepływomierz.

Awarie czujników

Informacja o usterce poszczególnych czujników jest przekazywana przez pokładowy system diagnostyki. W takim przypadku na desce rozdzielczej wyświetla się komunikat o błędzie lub zapala się ostrzegawcza kontrolka. W nowoczesnych modelach aut kierowcy mogą mieć nie lada problem z odpaleniem dwuśladu, jeśli awarii ulegnie czujnik kontrolujący pracę silnika. Zazwyczaj jednak komputer diagnostyczny pomaga wykryć problem, bez względu, czy mowa tu o silniku samochodu osobowego, czy silniku wysokoprężnym. Jeśli masz pytania co do awarii czujników, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Czy czujniki się naprawia?

Awarię czujników należy zgłosić mechanikowi, który fachowo zajmie się naprawą. W razie jakiekolwiek awarii czujniki wymienia się na nowe. Nie zalecamy naprawy czujników, która zazwyczaj kończy się nawrotem usterki. 

Jaki czujnik wybrać do swojego auta?

Wśród firm motoryzacyjnych znajdziemy wiele godnych polecenia produktów. Polecamy zakup czujników takich marek jak Siemens, VDO, Hella, które znajdziesz w sklepie Auto-Zatoka. Są to renomowani producenci, którzy zdobyli wiele pozytywnych opinii wśród klientów i specjalistów na całym świecie. W naszym punkcie znajdziesz czujniki do aut marki Mercedes, Skoda, Opel, Daewoo i wiele więcej.  

Czujniki samochodowe we Wrocławiu

Czy wiesz gdzie kupić czujniki we Wrocławiu? Odwiedź nasz sklep, w którym oferujemy wiele podzespołów. Nasi specjaliści dobiorą części pasujące do Twojego auta, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Oferujemy wysoką jakość produktów i konkurencyjne ceny.

Posiadamy części układu elektrycznego takie jak np. rozrusznik, czy sonda lambda, które są niekiedy trudno dostępne w innych sklepach. W razie pytań, odwiedź nasz punkt, napisz lub zadzwoń. Chętnie udzielimy Ci informacji.  Gwarantujemy miły i rzeczowy kontakt.  

Menu