Drążki stabilizatora

Bezpieczną i przyjemną jazdę gwarantują odpowiednie części układu zawieszenia. Jednym z elementów na które powinieneś zwrócić uwagę jest drążek stabilizatora, który ulokowany jest oko łącznika stabilizatora. Drążek stabilizatora jest dobierany pod konkretną markę auta, model i jego rok produkcji. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać drążek stabilizatora najlepiej skontaktuj się z naszymi specjalistami. Chętnie udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji, dając gwarancję zakupu pasujących i trwałych części.

Jak wygląda i jak działa drążek stabilizatora?

Jak wskazuje sama nazwa drążek stabilizatora łączy stabilizator z wahaczem albo kolumną zawieszenia. Należy on do podzespołów montowanych na osi przedniej i tylnej. Wbrew pozorom jest on istotną częścią każdego auta, która nie tylko zapewnia komfort jazdy, ale także zapewnia kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo. Jest potrzebny szczególnie podczas pokonywania nierówności oraz zakrętów. Drążek stabilizatora składa się z przegubów kulowych i elementów gumowych. To właśnie dzięki nim możliwe jest tłumienie drgań i bezpieczne prowadzenie pojazdu. W Auto – Zatoce znajdziesz drążki stabilizatora do niemal każdej marki auta.

Jak rozpoznać uszkodzony drążek stabilizatora?

Aby zdiagnozować usterkę należy wsłuchać się w pracę układu zawieszenia. Podczas uszkodzenia drążka stabilizatora z okolicy zawieszenia będą dochodzić głośne stuki. Jest to sygnał, że należy dokonać wymiany i przyjrzeć się zawieszeniu. Aby zweryfikować, czy drążka działa prawidłowo należy zajrzeć pod samochód. Pierwszym niepokojącym objawem będzie zużyta guma po obu jego końcach. Warto wiedzieć, że do uszkodzenia gumy może dojść nawet wówczas, gdy nie jest ona używana zbyt często. I choć wiele osób bagatelizuje rolę łączników, ich zaniedbanie może skutkować awariom znacznie bardziej kosztownych podzespołów. Z tego względu zalecamy dokonania cyklicznej wymiany drążków stabilizatora.

Co ile wymieniać drążki stabilizatora?

Drążki stabilizatora wytrzymują bez awarii kilkaset tysięcy kilometrów. Zazwyczaj ich żywotność jest określana w granicy od 60 do 80 tys. km. Dystans ten może być jednak różny ze względu na styl jazdy kierowcy, jakość dróg i wytrzymałość samego stabilizatora. Zaleca się aby wymieniać drążek stabilizatora parami, ponieważ żywotność tych części z tyłu i z przodu jest do siebie zbliżona. Przed wymianą drążka stabilizatora należy dokładnie oczyścić powierzchnię styku, a także nasmarować śruby. Po zakończonym montażu zalecane jest także sprawdzenie geometrii zawieszenia.  

Ile kosztuje wymiana drążka stabilizatora?

Koszt wykonania wymiany drążka stabilizatora u mechanika jest uzależniony od zakładu i miejsca wykonania usługi. Uśredniony koszt wymiany tej części waha się w granicach od 20 zł do 100 zł. Najczęściej za usługę tego typu kierowcy przyjdzie zapłacić 41 zł. Relatywnie niskie koszty naprawy zepsutego drążka stabilizatora wynikają z niewielkich kosztów produkcji części oraz stosunkowo prostej wymiany.

Wymiana drążka stabilizatora Wrocław

Jeśli szukasz miejsca zakupu solidnego drążka stabilizatora we Wrocławiu, odwiedź Auto – Zatokę na ulicy Pestalozziego 7. W naszym sklepie posiadamy sprzęt renomowanych producentów, takich jak TRW, Lemforder, Kamoka, czy Febi. Wszystkie produkty przeszły pozytywnie wymagające testy i cechuje je niezawodność. Dzięki specjalnemu systemowi bez problemu dobierzemy dla Ciebie odpowiednie części w przystępnych cenach. Odwiedź nasz punkt lub skontaktuj się z nami, w celu zasięgnięcia szczegółowych informacji.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224
Menu