Przeguby homokinetyczne

Przeguby homokinetyczne podobnie jak półosie napędowe i krzyżaki wału należą do układu napędowego. To właśnie od nich zależy komfort jazdy. Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat. Odwiedź sklep Auto – Zatoka, aby dostać najlepsze części we Wrocławiu w atrakcyjnych cenach.

Czym są przeguby homokinetyczne?

Homokinetyczne przeguby to części, które służą do połączenia dwóch osi w pojeździe terenowym, takich jak samochód terenowy lub quad. Pełnią one funkcję połączenia między osiami, zapewniając równoczesne skręcanie kołami na tym samym poziomie. Przeguby te są wałkami, które mają zdolność obracania się względem siebie, co pozwala na elastyczne dostosowywanie się do różnych warunków terenowych.

Wymiana przegubów homokinetycznych

Wymiana przegubów homokinetycznych w pojeździe terenowym wymaga demontażu i wymiany uszkodzonej części. Proces wymiany przegubów homokinetycznych wymaga wiedzy i umiejętności mechanicznych, ponieważ wymaga to demontażu części zawieszenia i osprzętu. Najpierw należy odłączyć akumulator, odkręcić śruby mocujące koła oraz odłączyć wahacze i drążki kierownicze. Następnie należy usunąć uszkodzony przegub i zamontować nowy, pamiętając o dokładnym dokręceniu wszystkich śrub i nakrętek. Po zakończeniu procesu należy sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo i czy pojazd jest stabilny podczas jazdy.

Jakie przeguby homokinetyczne wybrać?

Zastanawiasz się jakie przeguby homokinetyczne będą najlepsze? Rekomendujemy solidne rozwiązania, dostosowane do każdych warunków jazdy. W sklepie Auto – Zatoka posiadamy sprzęt marki ​​LÖBRO, Ruville, Euro, GNK. W naszym punkcie znajdziesz bogaty wybór przegubów homokinetycznych do praktycznie każdej marki samochodów. 

Awaria przegubów homokinetycznych

Awaria przegubów homokinetycznych może prowadzić do poważnych problemów z prowadzeniem pojazdu i jego stabilnością. Objawy awarii przegubów homokinetycznych to:

  • Wibracje podczas jazdy na prostej drodze.
  • Niestabilność pojazdu podczas skręcania.
  • Trzaski i stuki podczas jazdy.
  • Zużyte lub uszkodzone elementy przegubów.

Jeśli wystąpią te objawy, należy natychmiast skontaktować się z mechanikiem i zlecić sprawdzenie pojazdu, aby uniknąć poważniejszych problemów z prowadzeniem. W przypadku potwierdzonej awarii, należy wymienić uszkodzone przeguby, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Gdzie kupić przeguby homokinetyczne we Wrocławiu?

Szukasz przegubów homokinetyczne we Wrocławiu? W stolicy dolnego śląska znajdziesz części wysokiej jakości. Auto – Zatoka to importer starannie wyselekcjonowanych zagranicznych produktów. Znajdziesz u nas części układu napędowego i nie tylko. 

Poza dostępem do części oferujemy także fachowe doradztwo, które pomoże Ci dobrać podzespoły pasujące do marki Twojego pojazdu. Sklep Auto – Zatoka we Wrocławiu to gwarancja udanych zakupów. Dla stałych klientów przygotowaliśmy atrakcyjne promocje. Dowiedz się więcej w naszym punkcie!

Menu