Sterowniki elektryczne

Każdy nowoczesny samochód posiada dziś sterowniki elektryczne, które są powiązane z komputerem pokładowym. To właśnie on pozwala kontrolować ważne dla kierowcy procesy. Czasy, kiedy mechanik musiał sprawdzić każdą część po kolei odeszły w zapomnienie. Dzisiaj używają oni aparatury diagnostycznej, która pozwala na szybkie wykrycie usterki. Sterowniki elektryczne umożliwiają przeprowadzenie tego procesu w sposób prawidłowy i precyzyjny.

Sterowniki elektryczne w samochodzie – do czego służą?

Niewiele osób wie jak wyglądają komputery samochodowe. Najczęściej tworzą je małe skrzynki, które są zaopatrzone w procesor, pamięć wewnętrzną i oprogramowanie. Pełnią one rozmaite funkcje – odpowiadają za temperaturę powietrza, pracę silnika oraz emisję szkodliwych substancji. Sterowniki elektryczne odpowiadają również za bezpieczeństwo w samochodzie poprzez wspieranie systemu ABS, który umożliwia blokowanie kół podczas nagłego hamowania. Informacja do czujników dociera przez czujniki, do których należy min. przepływomierz

W czym pomaga elektronika w aucie?

Zastanawiasz się w czym pomocna jest elektronika w aucie? Okazuje się, że wspomaga ona wiele procesów mechanicznych. Komputer w aucie steruje wtryskiem, zapłonem, turbodoładowaniem, ilością zasysanego powietrza i składem spalin. Sterowniki elektryczne mają istotny wpływ na pracę jednostki napędowej. Stanowią one standard w obsłudze automatycznej skrzyni biegów. Elektronika pozwala na zmniejszenie obciążeń części przekładni, płynną zmianę poszczególnych biegów oraz dopasowanie trybu jazdy do potrzeb.

Jaki sterownik wybrać?  

Pośród produktów na rynku trudno jest znaleźć uniwersalne rozwiązanie. Polecamy zrezygnować z imitacji znanych części, które pochodzą z rynku azjatyckiego i wybrać najlepsze jakościowo rozwiązania. W sklepie Auto-Zatoka znajdziesz sterownik Pierburg, który cieszy się zaufaniem wśród klientów. Jest to renomowana marka, która zdobyła wysokie oceny wśród ekspertów z branży motoryzacyjnej. Poza tym wysoką jakością sterowników mogą pochwalić się firmy takie jak Febi Bilstein, Bosch, Hella i Swag. W naszym punkcie posiadamy części układu elektrycznego do niemal każdej marki auta.

Objawy uszkodzonego sterownika silnika

Sterownik silnika odpowiada odpowiada za pracę silnika spalinowego. Może współpracować z takimi czujnikami, jak sonda lambda, czujnik położenia wałka rozrządu, czy czujnik temperatury. Uszkodzony sterownik silnika można poznać po tym, że auto nie odpala, gaśnie, silnik pracuje nierówno i gaśnie po rozgrzaniu. 

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Sterowniki elektryczne we Wrocławiu

Jeśli szukasz wysokiej jakości części na dolnym śląsku, odwiedź punkt Auto-Zatoka we Wrocławiu. Posiadamy sprawdzone części do samochodów wiodących producentów. Poza dostępnością podzespołów oferujemy doradztwo w kwestii doboru produktów do konkretnej marki auta. Dajemy gwarancję udanych zakupów i satysfakcji. Zapytaj nas o sterowniki elektryczne. We Wrocławiu na próżno szukać drugiego takiego punktu. Nasi specjaliści dostarczą Ci niezbędne informacje i znajdą części w podanym zakresie cenowym. Dla stałych klientów przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty i okazje specjalne.

Menu