Kompresor klimatyzacji

Czy wiesz z czego składa się układ klimatyzacji? Kompresor klimatyzacji w samochodzie pełni szczególnie ważną rolę. To właśnie dzięki niemu czynnik chłodniczy może się przemieszczać a cała klimatyzacja działałać prawidłowo. Dowiedz się jak działa kompresor klimatyzacji, poznaj rodzaje sprężarek i dowiedz się, gdzie kupić części we Wrocławiu. 

Kompresor klimatyzacji – co to jest?

Kompresor klimatyzacji, nazywany także sprężarką jest częścią odpowiedzialną za przemieszczanie czynnika chłodniczego oraz zwiększenie jego ciśnienia i temperatury. Co do zasady przepływ czynnika chłodniczego jest regulowany przez zmianę pojemności skokowej sprężarki i jest on dostosowany do panujących warunków pracy klimatyzacji. Zadaniem kompresora klimatyzacji jest sprężenie czynnika chłodniczego do ciśnienia wynoszącego nawet 17 barów. Dzięki ciśnieniu czynnik może trafić do skraplacza przez przewody wysokiego ciśnienia. 

Rodzaje sprężarek

Jeśli chodzi o kompresory klimatyzacji, możemy je podzielić na 3 rodzaje. Każdy rodzai sprężarki różni się od siebie budową i efektywnością. Poznaj typy kompresorów klimatyzacji.

Napęd kompresora klimatyzacji

Kompresor klimatyzacji jest napędzany za pomocą paska wieloklinowego. To właśnie on przekazuje napęd z koła pasowego na wale korbowym silnika. Aby ochronić silnik przed przeciążeniem, w sprężarce zamontowano sprzęgło, które ogranicza zużycie paliwa. W momencie w którym klimatyzacja nie pracuje, koło pasowe kompresora jest wyłączone, dzięki czemu ryzyko wywołania obciążenia jest zminimalizowane.

Ile lat wytrzymuje kompresor klimatyzacji?

Żywotność sprężarki zależy od tego jak często używasz klimatyzacji. Przeciętny kompresor może wytrzymać nawet od 8 do 10 lat. Aby cały system działał bez sprawnie, zaleca się regularnie włączać sprężarkę klimatyzatora. Warto wiedzieć, że sprężarkę należy uruchamiać co najmniej na 10 minut w każdym miesiącu. Takie działanie pozytywnie przełoży się na jej żywotność. Na wytrzymałość kompresora wpływ ma również jego dopasowanie do wymagań pojazdu. Sprawdź ofertę dostosowaną do najpopularniejszych marek samochodów.

Kompresor klimatyzacji – Wrocław

W sklepie Auto – Zatoka posiadamy bogatą ofertę kompresorów klimatyzacji do samochodu każdej marki. Poza tym, w naszej ofercie znajdziesz również inne elementy układu klimatyzacji, takie jak osuszacz klimatyzacji, parownik klimatyzacji, czy skraplacz klimatyzacji. Posiadamy sprzęt renomowanych marek, do których należą Nissens, Delphi, Behr oraz Hella. Nasi specjaliści pomogą Ci dokonać właściwego wyboru i zadbają o Twój samochód.

Dobieramy wysokiej jakości części do auta, w rozsądnej cenie. Odwiedź nasz sklep i spytaj o kompresor klimatyzacji. We Wrocławiu trudno o lepszego dostawcę! Gwarantujemy fachową pomoc i dużą dostępność produktów. Czekamy na Twój kontakt.   

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224
Menu