Końcówki wtrysku

Proces wtłaczania paliwa do silnika jest niezwykle istotny dla samochodu. To właśnie za niego odpowiadają końcówki wtrysku, znajdujące się na samym końcu wtryskiwaczy. Ich rolą jest równomierne rozpylenie paliwa wewnątrz komory spalania. Dowiedz się jak działa ta część, jak rozpoznać jej awarię i na jakie rozwiązania warto postawić. Aby zaopatrzyć się w najwyższej jakości części zgłoś się do sklepu Auto – Zatoka we Wrocławiu. Posiadamy elementy układu elektrycznego (i nie tylko), w korzystnych cenach.

Jak działa końcówka wtrysku?

Proces przemieszczania się paliwa rozpoczyna się od pompy paliwowej. To właśnie ona odpowiada za optymalne ciśnienie mieszanki paliwowej. Dopiero później specjalny elektryczne urządzenia określają moment wtrysku paliwa. Poruszające się paliwo podnosi igłę rozpylacza, aby opuścić komorę spalania. W całym przebiegu wtrysku paliwa końcówka pełni istotną rolę. To właśnie ona daje gwarancję, że rozpylane paliwo jest odpowiednio napowietrzone. Takie działanie umożliwia prawidłowy przebieg spalania paliwa, w dostosowanych do tego warunkach. 

Dlaczego warto wymieniać końcówkę wtrysku?

Nieprawidłowo działający układ wtryskowy może obniżyć żywotność silnika. Zalecamy dbanie o jego stan na bieżąco, ponieważ problemy z jednostką napędową generują duże koszty. Warto regularnie wstawiać nową końcówkę wtrysku, ponieważ jest ona stosunkowo niedroga, a mechanicy w warsztacie podejmują się takiej wymiany niemal od ręki. Poza tym awaria końcówki wtrysku może spowodować problemy z przeciekaniem paliwa i skutkować wieloma innymi usterkami w aucie.

Jaką końcówkę wtrysku wybrać?

Jakie końcówki wtrysku wybrać do swojego samochodu? Rekomendujemy wybór sprawdzonych marek, które nie zawiodą w trasie. Należą do nich firmy Bosch i Monark Diesel, które kupisz w sklepie Auto-Zatoka. Sprzedajemy końcówki wtrysku do samochodów marki Mercedes, Opel, Skoda i Daewoo. W naszym asortymencie znajdziesz elementy każdego układu w aucie, dopasowane do niemal każdej marki.

Końcówka wtrysku – oznaki awarii

Wiemy już dlaczego wymiana wtrysku jest tak ważna. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak rozpoznać ewentualną awarię, aby ją jak najszybciej zażegnać.

Oto sygnały świadczące, które mogą zwiastować problemy z końcówką wtrysku:

  • za wysokie spalanie,
  • spadek mocy pracy silnika,
  • nierówna praca cylindrów,
  • generowanie dużej ilości dymu z wydechu,
  • stukot dobiegający spod maski.

Niewłaściwe działanie wtryskiwaczy może być spowodowane ograniczeniem drożności paliwa. Dzieje się tak, jeśli wpada ono wtłoczone do silnika pod złym kątem. W takiej sytuacji paliwo zmiesza się z powietrzem w nieprawidłowych proporcjach, co może wiązać się z utratą płynów przez końcówki wtryskiwaczy.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Końcówka wtrysku we Wrocławiu

Jeśli poszukujesz sklepu, który zajmuje się sprzedażą końcówek wtrysku we Wrocławiu, sprawdź ofertę punktu Auto-Zatoka. To fachowy sklep z długoletnią tradycją i pozycją na rynku motoryzacyjnym. Nasi pracownicy doradzą Ci jakie części wybrać do konkretnego modelu samochodu. W tej chwili obsługujemy aż 40 importerów zagranicznych, którzy zaopatrują nas w asortyment. Pośród produktów w naszym sklepie znajdziesz wtryskiwacze, czujniki, sterowniki elektryczne czy pompy paliwa. Gwarantujemy sprawną obsługę i atrakcyjne ceny oraz zniżki dla stałych klientów. Jeśli masz więcej pytań, napisz e-mail lub napisz do nas.

Menu