Akumulatory Start – Stop

Akumulatory Start-Stop są odpowiednie dla samochodów z systemem zapłonu o tej samej nazwie. Większość najnowszych aut jest wyposażonych w ten system. Dzięki niemu w trakcie postoju, np. na światłach silnik jest wyłączany. Akumulatory Start-Stop są wydajne i coraz bardziej popularne. Zdecydowanie polecamy postawić na to rozwiązanie w Twoim aucie.

Zalety i wady akumulatora Start- Stop

Ten model akumulatora jest zdecydowanie droższy od akumulatorów kwasowo- ołowiowych. Niestety akumulatory kwasowo- ołowiowe nie są odpowiednie do aut wyposażonych w system Start-Stop, bo nie są przystosowane do gwałtownego ładowania i oddawania dużej ilości energii. Akumulatory start- stop mają nawet do 10 razy wyższą żywotność niż ich klasyczne odpowiedniki.

System start – stop jest idealny dla zmniejszenia poboru paliwa podczas miejskich podróży. Obniżona jest także emisja dwutlenku węgla. Akumulator start- stop ma dużo większą moc niż akumulator kwasowo-ołowiowy, ponieważ przy wyłączeniu pojazdu w trakcie np. długiego cyklu świetlnego w pojeździe nadal muszą pracować, wycieraczki, światła, ogrzewanie czy automatyczne szyby.

Jaki akumulator Start – Stop wybrać?

Wielu kierowców zastanawia się jaki akumulator sprawdzi się najlepiej. Polecamy wybór produktów uznanych na rynku marek. W przypadku akumulatorów polecamy zakup produktów Bosch i Banner, które znajdziesz w sklepie Auto – Zatoka.

Akumulatory samochodowe do aut zachodnich marek

Akumulatory samochodowe do aut wschodnich marek

Czy akumulator kwasowo-ołowiowy wystarczy jak wyłączymy system Start-Stop w naszym aucie?

Jak najbardziej można w aucie z systemem start- stop zamontować akumulator kwasowo – ołowiowy, pytanie czy warto? Otóż nie.

Większość aut z systemem start- stop jest wyposażone w czujnik akumulatora (BMS). Odpowiada on za wydajność akumulatora. Wymieniając akumulator na inny i nie rejestrując tego w systemie BMS narażamy akumulator na szybsze zużycie i większą awaryjność co bezpośrednio przekłada się na mniejszą opłacalność takiego rozwiązania. Owszem zapłacimy mniej za akumulator klasyczny, ale zużyje się on szybciej co w wyniku wyjdzie na naszą niekorzyść.

Akumulatory Start-Stop we Wrocławiu

Zastanawiając się jaki akumulator wybrać i czy warto zainwestować z odpowiedzią pędzą nasi specjaliści z Auto-Zatoki. Można nas znaleźć we Wrocławiu przy ul. Pestalozziego 7. W fachowy sposób dobierzemy dla Ciebie części do auta, dostępne w przystępnych cenach. Postaw na profesjonalną obsługę!

ul. Pestalozziego 7, Wrocław
516 093 224

Sprawdź stan swojego akumulatora

W Auto-Zatoce bezpłatnie sprawdzisz stanu akumulatora.
Dzięki specjalistycznym narzędziom dowiesz się w jakiej jest kondycji. Jeśli okaże się słaby dobierzemy odpowiedni akumulator do Twojego samochodu! Oferujemy fachowe doradztwo, konkurencyjne ceny, akumulatory do aut zachodnich i wschodnich marek oraz bezpłatne sprawdzenie stanu swojego akumulatora! 

Menu