Parownik klimatyzacji

parownik

Klimatyzacja w aucie pełni bardzo istotną rolę. To od jej zawdzięczamy komfort i brak wilgoci w kabinie.  Parownik klimatyzacji, podobnie jak skraplacz jej ważnym elementem całego układu klimatyzacji i to właśnie od tych części zależy efektywność zintegrowanego systemu. Dowiedz się jaką pełni rolę, jak jest zbudowany, z czego się składa i gdzie kupić parownik klimatyzacji we Wrocławiu. 

Parownik klimatyzacji – co to?

Parownik nazywany także parowaczem to rodzaj wymiennika ciepła, który odprowadza ciepło z chłodzonego środowiska i oddanie go czynnikowi chłodniczemu. Jego zadaniem jest z kolei poruszanie się po całej instalacji klimatyzacji. Warto wiedzieć, że w klimatyzatorach typu Split za parownik uznajemy jednostkę wewnętrzną. 

Jak zbudowany jest parownik klimatyzacji?

Wiele osób zastanawia się jak zbudowany jest parownik klimatyzacji i jak wygląda ta część. Parownik składa się z całej sieci powiązanych ze sobą rurek. Są one wykonane z miedzi lub aluminium. Rurki umieszczone są w radiatorze. W kwestii budowy parownik klimatyzacji tworzy układ otwarty, co oznacza, że niezależnie od jego specyfiki, czynnik chłodniczy dostaje się i wychodzi z systemu.

Umiejscowienie parownika w samochodzie

Podczas gdy skraplacz umiejscowiony jest pod maską auta, to parownik znajduje się w jego głębi. Miejsce parownika w aucie to podszybie, obok deski rozdzielczej. 

Czy można wyczyścić parownik klimatyzacji? 

Tak, aby tego dokonać nie trzeba posiadać fachowej wiedzy. Tak naprawdę każdy może wyczyścić parownik klimatyzacji. Aby skutecznie wyczyścić parownik należy użyć specjalnych, przeznaczonych do tego środków. Czyszczenie klimatyzacji można również powierzyć specjalistom. Koszt usługi odgrzybiania klimatyzacji za pomocą chemii to wydatek rzędu 100 zł. Tyle samo kosztuje płukanie parownika. Dokładne ceny są uzależnione od renomy firmy i jej położenia w Polsce.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Gdzie kupić parownik klimatyzacji we Wrocławiu? 

Szukasz sprawdzonej firmy, która zadba o części do Twojego auta? Odwiedź Auto – Zatokę. Oferujemy szeroki zakres produktów i darmowy dobór części do marki samochodu. Nasi specjaliści za pomocą specjalistycznego sprzętu znajdą odpowiednie części i zaproponują rozwiązanie w przystępnym zakresie cenowym. Znajdziesz u nas kompresor klimatyzacji, osuszacz klimatyzacji, przełącznik klimatyzacji i wiele innych. Posiadamy sprzęt renomowanych i uznanych marek, takich jak Nissens, Delphi, Behr, czy Hella. Chętnie doradzimy Ci jak zamontować i zadbać o swoje auto, aby podróż była bezpieczna i przyjemna. Odwiedź nasz sklep i dowiedz się więcej. Czekamy na kontakt

Menu