Przełącznik klimatyzacji

Czy wiesz jaką rolę w układzie klimatyzacji pełni przełącznik? Jest on szczególnym rodzajem czujnika, dzięki któremu cały układ może pracować sprawnie. Sprawdź praktyczne informacje na temat przełącznika klimatyzacji. Dowiedz się jak działa ta część, jak jest zbudowana, gdzie się znajduje oraz dlaczego jest taka ważna. Sprawdź, gdzie znaleźć przełącznik klimatyzacji we Wrocławiu.

Przełącznik klimatyzacji – co to takiego?

Przełącznik klimatyzacji to nic innego jak czujnik, który odpowiada za załączanie oraz rozłączanie sprężarki. a także wentylatora klimatyzacji samochodowej. To właśnie przełącznik odpowiada za zmianę tryby pracy układu. Dzięki niemu klimatyzacja może działać bezawaryjnie i wydajnie przez długi czas.

Nowoczesne systemy klimatyzacji

Obecnie w samochodach montowane są nowoczesne układy klimatyzacji, które podlegają pełnej automatyzacji. Zaawansowana technologia z dwustrefowymi układami klimatyzacji jest obecna nawet w samochodach z segmentu C. Najnowsze auta posiadają czterostrefowe warianty chłodzenia i ogrzewania.

Czym jest presostat klimatyzacji?

Każdy z systemów klimatyzacji posiada przełącznik ciśnieniowy klimatyzacji, który jest nazywany presostatem, który pełni bardzo istotną rolę. Jest to czujnik, odpowiadający za włączanie i wyłączanie sprężarki, a także wentylatora klimatyzacji w samochodzie. Kiedy ciśnienie w systemie jest zbyt niskie, presostat włącza styki wyjściowe, co z kolei pozwala włączyć się sprężarce. Presostat, podobnie jak manualny przełącznik klimatyzacji pozwala na sprawnie działanie klimatyzacji i zapewnienie komfortu kierowcy i pasażerom.

Jak rozpoznać uszkodzony przełącznik klimatyzacji?

Wiele kierowców zastanawia się jak rozpoznać uszkodzony przełącznik klimatyzacji. Alarmujących symptomów jest kilka. Przede wszystkim o uszkodzonym przełączniku klimatyzacji może informować nas niestabilna praca systemu klimatyzacji, wyłączanie się sprężarki lub nieprawidłowa praca wentylatora lub kompresora. W przypadku takich sygnałów, warto zgłosić się do serwisu i zlecić mechanikowi naprawę auta. 

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Przełącznik klimatyzacji we Wrocławiu

Jeśli potrzebujesz wymienić przełącznik klimatyzacji, zgłoś się do nas. W sklepie Auto – Zatoka we Wrocławiu znajdziesz bogatą ofertę części do niemal każdej marki auta. Posiadamy sprzęt renomowanych marek, takich jak Nissens, Delphi, Behr, czy Hella. W naszym asortymencie znajdziesz części takie jak kompresor klimatyzacji, osuszacz klimatyzacji, parownik klimatyzacji, skraplacz, zawory klimatyzacji i wiele więcej. Posiadamy najlepszy sprzęt, który zdobył pozytywne opinie klientów i specjalistów. Dzięki aparaturze dobierzemy części klimatyzacji dla Ciebie, biorąc pod uwagę możliwości finansowe. Odwiedź nasz punkt, aby dowiedzieć się więcej. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, także przez mail lub telefon.

Menu