Rozruszniki

Czy wiesz, czym jest rozrusznik i z czego się składa? Okazuje się, że jest on bardzo ważny dla prawidłowego działania samochodu i stanowi trzon układu elektrycznego. Przedstawiamy zasadę i budowę działania tej części. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem rozrusznika we Wrocławiu, odwiedź punkt Auto-Zatoka. Znajdziesz u nas oryginalne części i fachowe doradztwo w kwestii ich doboru.

Rola rozrusznika w aucie

Jak wskazuje sama nazwa rozrusznik służy do rozruchu silnika spalinowego. W ten sposób energia elektryczna jest zamieniana w mechaniczną. Poprzez pracę rozrusznika wirnik oraz koło zamachowe mogą się obracać. Właśnie dzięki niemu wał korbowy zaczyna się obracać z optymalną prędkością. Rolą rozrusznika jest inicjowanie pracy silnika. 

Jak działa rozrusznik?

Co sprawia, że rozrusznik wprawia w ruch jednostkę napędową? Wszystko przez to, że posiada on bardzo małą zębatkę zazębioną w silniku spalinowym. Dzięki temu przełożenie jest wyjątkowo niskie. Zasada działania rozrusznika jest następująca – wirnik rozrusznika porusza się z wyjątkową prędkością. Rozrusznik przekazuje napięcie na włącznik elektromagnetyczny. Napięcie podawane jest od razu po przekręceniu kluczyka. Mechanizm sprzęgający zostaje w ten sposób przesunięty, dzięki czemu w wirniku powstanie pole magnetyczne. Dodatkowo, każdy rozrusznik posiada sprzęgło jednokierunkowe, które pełni funkcję zabezpieczenia. Dzięki niemu po uruchomieniu silnika napęd nie otrzymuje obciążenia. 

Jaki rozrusznik wybrać? 

Jeśli chodzi o sprzęt, wybór asortymentu na rynku jest szeroki. Zatem jakiej firmie zaufać? Rekomendujemy rozwiązania marki Bosch. Rozruszniki tej firmy sprawdzają się podczas jazdy w mieście i długich tras. Są to produkty polecane przez niezależnych ekspertów i doświadczonych kierowców. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać rozrusznik, zgłoś się do naszego punktu. W Auto-Zatoce posiadamy części do niemal każdej marki samochodu. Oferujemy markowe podzespoły, korzystne ceny i bezpłatne doradztwo. Czekamy na Twój kontakt!   

Awaria rozrusznika

Jakie są przyczyny i objawy awarii rozrusznika? Pierwszym sygnałem, na który warto zwrócić uwagę są problemy z uruchomieniem silnika. Alarmujące są zarówno dziwne odgłosy dobiegające spod maski, jak i zbyt wolny rozruch. W takiej sytuacji należy sprawdzić stan naładowania akumulatora, sprawdzić stan przewodów zasilających i wykonać diagnostykę, Przyczyną tego typu problemów najczęściej okazuje się brak odpowiedniej masy. Innym często spotykanym powodem awarii rozrusznika jest zużycie szczotek węglowych, które poddane są ścieraniu. Niekiedy dochodzi również do awarii tulei, łożysk i stojana. Niekiedy dochodzi również do sprzęgła jednokierunkowego lub zespołu sprzęgającego.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Gdzie kupić rozrusznik we Wrocławiu?

Szukasz odpowiedniego rozrusznika? We Wrocławiu znajdziesz wiele punktów z częściami do auta. W większości z nich musisz liczyć się z wysokimi cenami i ograniczoną dostępnością części. Polecamy wybór Auto-Zatoki na Pestalozziego, w której znajdziesz rozruszniki marki Bosch i innych polecanych producentów w przystępnych cenach. W ofercie posiadamy również pompy paliwa, wtryskiwacze, alternatory i wiele innych. Czym wyróżniamy się na tle konkurencji? W sklepie Auto-Zatoka masz dostęp do specjalistów, którzy dobiorą części do Twojej marki auta, dzięki fachowej aparaturze. Dzięki temu masz pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało, a pojazd nie zawiedzie Cię w trasie.

Menu