Akumulatory AGM

Coraz więcej decyduje się na zakup akumulatorów AGM. Co oznacza ten tajemniczy skrót? Otóż akumulatory AGM należą do akumulatorów wykorzystujących elektrolity skupione w specjalnych separatorach wykonanych z włókna szklanego. Mają one postać mat umieszczonych pomiędzy płytami akumulatora. Jeśli chodzi o system uszczelniania akumulatora AGM w technologii wykorzystano jednokierunkowy zawór ciśnieniowy, który nosi nazwę VRLA. Jego działanie polega na otwarciu się w momencie wzrostu ciśnienia. Dzięki niemu gaz jest odprowadzany na zewnątrz, a ryzyko rozsadzenia budowy wyeliminowane. 

Jaki akumulator AGM wybrać?

Podczas doboru odpowiedniego akumulatora radzimy postawić na solidne rozwiązania, które pozwolą uniknąć przykrych awarii. Technologia AGM dedykowana jest dla dużych i nowoczesnych samochodów, zaopatrzonych w system zarządzania energią.

Skrót AGM oznacza system absorbowania energii. Nowoczesny akumulator to gwarancja długiej żywotności, szybkiego ładowania, bez utraty elektrolitów. Akumulatory AGM podobnie jak akumulatory kwasowo – ołowiowe i start – stop znajdziesz w asortymencie sklepu Auto – Zatoka. Polecamy postawić na solidny sprzęt, taki jak akumulatory marki Bosch i Banner. Akumulatory są sprawdzone i świetnie spisały się w testach ekspertów.

Jakie dobrać akumulator AGM?

Przede wszystkim akumulator musi odpowiadać konkretnej marce auta i zapotrzebowaniu energetycznemu pojazdu. W punkcie Auto – Zatoka sprawdzimy Twój akumulator i pomożemy dobrać Ci odpowiedni egzemplarz zupełnie za darmo. W naszym sklepie posiadamy akumulatory AGM do Mercedesa, Opla, Skody, Toyoty, Nissana, Honda, Mitsubishi, Suzuki, Subaru, Mazda, Hyundai, Daewoo, czy aut KIA. Dokładną dostępność akumulatorów do modeli aut znajdziesz poniżej.

Akumulatory samochodowe do aut zachodnich marek

Akumulatory samochodowe do aut wschodnich marek

O czym należy pamiętać podczas zakupu akumulatora AGM? 

Poza ceną ważnym kryterium wyboru akumulatora AGM jest jego pojemność. Klienci najczęściej wybierają akumulatory AGM 12V 100Ah. Wiele osób zastanawia się również kiedy wymieniać akumulator, a odpowiedzią na to pytanie jest sprawdzenie stanu swojego źródła energii. Kondycję akumulatora w swoim aucie sprawdzisz za pomocą aerometru, którego zadaniem jest pomiar elektrolitów. Za jego pomocą zmierzysz napięcie spoczynkowe i napięcie ładowania. Jeśli zależy Ci na dokonaniu dokładnych pomiarów, udaj się do Auto – Zatoki. Nasi fachowcy chętnie udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji. 

Akumulatory AGM we Wrocławiu

Jeśli potrzebujesz fachowej porady w kwestii wymiany akumulatora, zapraszamy do naszego punktu znajdującego się przy ulicy Pestalozziego 7. Oferujemy sprawdzenie stanu i dobór odpowiedniego akumulatora AGM we Wrocławiu. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria – przewody i preparaty rozruchowe, prostowniki i popularne akumulatory kwasowo-ołowiowe i akumulatory start – stop. Czekamy na Twój kontakt!

ul. Pestalozziego 7, Wrocław
516 093 224

Sprawdź stan swojego akumulatora

W Auto-Zatoce bezpłatnie sprawdzisz stanu akumulatora.
Dzięki specjalistycznym narzędziom dowiesz się w jakiej jest kondycji. Jeśli okaże się słaby dobierzemy odpowiedni akumulator do Twojego samochodu!

Menu