Łożyska oporowe

Popularne łożysko oporowe to komponent wchodzący w skład mechanicznego i hydraulicznego sprzęgła. Jego zadaniem jest wyłączanie osi sprzęgła. Sprawdź, jak działa łożysko oporowe, jaki model warto wybrać do swojego auta, jak rozpoznać usterkę i gdzie kupić najlepsze łożysko oporowe we Wrocławiu. 

Jak działają łożyska oporowe?

Łożysko oporowe, nazywane także wyciskowym to element osadzony w centralnej osi sprzęgła. Rolą łożyska jest włączenie sprzęgła w trakcie przenoszenia siły z siłownika na sprężynę talerzową. Można zatem stwierdzić, że łożysko w momencie wciśnięcia sprzęgła pracuje nieustannie. Musi się ono zmierzyć z trudnymi warunkami, które obniżają jego żywotność. Z tego względu, podczas wymiany sprzęgła warto sprawdzić, w jakim stanie jest łożysko oporowe. Warto wymienić ten komponent, aby mieć pewność, że nie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie.

Jakie łożysko oporowe wybrać?

Awaria łożyska wyciskowego może wywołać zużycie innych podzespołów. Jeśli stoisz przed wymianą łożyska i zastanawiasz jakie części wybrać, rekomendujemy produkty sprawdzonych firm. Tanie zamienniki mogą okazać się wadliwe i generować większe koszty późniejszej naprawy, niż oszczędności. Do marek, na które warto stawiać zaliczymy podzespoły LUK, Sachs oraz Valeo. Łożyska oporowe tych firm znajdziesz w sklepie Auto-Zatoka. Znajdziesz u nas sprzęt do większości marek samochodu!

Awarie łożyska oporowego – objawy

Jak najłatwiej rozpoznać awarię łożyska oporowego? Do najczęstszych objawów usterki zaliczają się szumy występujące podczas naciskania pedału sprzęgła. Nie wolno ich ignorować, ponieważ prowadzą one do zatarcia całego mechanizmu. Jeśli sprzęgło zacznie szarpać, awarii może ulec centralna sprężyna łożyska. Jeśli w takiej sytuacji łożysko ulegnie całkowitemu zniszczeniu, wówczas nie będzie możliwości wrzucenia biegu jałowego. Często zdarza się, że przyczyną awarii są ubytki, czy korozja tej części. Z tego względu niezwykle ważne są cykliczne przeglądy techniczne.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Łożysko oporowe – Wrocław

Zastanawiasz się, gdzie kupić łożysko oporowe we Wrocławiu? Sprawdź ofertę sklepu Auto-Zatoka. Jesteśmy oficjalny dystrybutorem ponad 40 zagranicznych marek, które znalazły uznanie wśród klientów na całym świecie. Nasi pracownicy pomogą Ci dokonać udanych zakupów i wybrać produkty pod kątem Twoich potrzeb. Dzięki sprzętowi jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać części pasujące do Twojego modelu auta. Doradzamy i sprzedajemy najwyższej jakości komponenty. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.

Menu