Łańcuch rozrządu

Układ rozrządu jest kluczowym elementem każdego pojazdu, ponieważ to właśnie od niego zależy praca innych podzespołów. Łańcuch rozrządu to jeden z głównych elementów całego układu rozrządu. Sprawdź jak działa łańcuch rozrządu, jaka jest jego wytrzymałość i jak zdiagnozować wszelkie awarie z nim związane. Podpowiadamy jak zadbać o tę część i gdzie kupić solidny łańcuch rozrządu we Wrocławiu.

Co to jest łańcuch rozrządu?

Czy wiesz jak działa łańcuch rozrządu? Stanowi on część silnika samochodu, która odpowiada za synchronizację obrotów wału korbowego i wałka rozrządu. Dzięki łańcuchowi zawory dolotowe i wydechowe  mogą się poprawnie zamykać i otwierać. 

Łańcuch rozrządu jest powszechnie stosowaną  alternatywą dla paska rozrządu. I choć wśród kierowców znajdziemy entuzjastów obu rozwiązań, łańcuch jest wybierany głównie ze względu na większą trwałość i niezawodność. 

Trwałość łańcucha rozrządu

Łańcuch rozrządu jest ważny ze względu na to, że wprawia w ruch wiele podzespołów. Spore przeciążenia sprawiają, że właściciele pojazdów powinni co jakiś czas sprawdzać stan łańcucha rozrządu. Jego trwałość jest zależna od marki auta. Nie jest tajemnicą, że nie wymaga on tak częstej wymiany, jak pasek. Ważnym elementem eksploatacji tej części jest dobranie łańcucha do modelu auta. W sklepie Auto – Zatoka posiadamy części układu rozrządu do niemal każdej marki i modelu samochodu. 

Co ile wymieniać łańcuch rozrządu? 

Zatem co ile wymieniać łańcuch rozrządu i czy w ogóle jest to konieczne? Wielu producentów aut podkreśla, że łańcucha nie trzeba wymieniać w ogóle. Inni szacują żywotność tej części na 50 – 60 tys. przejechanych kilometrów.  Wymiana łańcucha rozrządu jest uzależniona od marki auta i stanu technicznego tej części, tak więc konieczny jest jej dokładny przegląd. 

Awaria łańcucha rozrządu

Wszelkie awarie łańcucha rozrządu wynikają zazwyczaj z zaniedbań kierowców. Łańcuch wydłuża się podczas zużycia sworzni, na co wpływa zbyt niskie ciśnienie oleju i jego niska jakość. Powoduje to uderzanie łańcucha o obudowę lub prowadnicę. Inną przyczyną usterki może być awaria pompy olejowej. Usterki łańcucha rozrządu można łatwo zdiagnozować. Do objawów zepsucia tej części należy głośny hałas dobiegający spod maski.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Gdzie kupić łańcuch rozrządu we Wrocławiu?

Jeśli potrzebujesz sprawdzonych części układu rozrządu i nie tylko, odwiedź sklep Auto – Zatoka. Nasz punkt mieści się pod adresem Pestalozziego 7 we Wrocławiu. Oferujemy darmową konsultację i dobór części pasujących do Twojego modelu auta. Posiadamy produkty takich marek jak Iwis, Febi, czy Swag. Poza łańcuchami rozrządu posiadamy także koła zębate, napinacze hydrauliczne, prowadnice rozrządu i wiele więcej. Nasze rozwiązania nie zawiodą Cię w trasie, w przeciwieństwie do tanich zamienników, które bywają zawodne. Postaw na najwyższą jakość produktów i fachowe usługi. Czekamy na twój kontakt.

Menu