Koła zębate

Koła zębate stanowią podstawę układu rozrządu w samochodach starszej generacji. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się również w samochodach dostawczych. Na tym jednak nie koniec, koła zębate są często stosowanym elementem w silnikach z łańcuchem rozrządu lub paskiem rozrządu. Dowiedz się wszystkiego na temat tej mało popularnej części.  

Jaką rolę spełnia koło zębate?

Koło zębate jest ważnym elementem w samochodzie, które warunkuje funkcjonowanie całego rozrządu. Jeśli chodzi o koło zębate jest ono napędzane zębatym paskiem rozrządu. Bardzo ważne jest, aby wszystkie części układu były optymalnie dopasowane i pracowały synchronicznie z wałem korbowym. Również koło zębate musi być dobrze dopasowane, tak, aby spełniało wszystkie założenia. To właśnie od niego zależy sprawna praca układu rozrządu, czyli dostarczanie powietrza do zaworów i zamykanie zaworów dolotowych. Innymi słowy dzięki kołom zębatym układ może doprowadzać mieszankę do silnika i wyprowadzać z niego spaliny.

Awaria koła zębatego w rozrządzie

Podczas serwisowania układu rozrządu konieczne jest sprawdzenie stanu kół zębatych wałka rozrządu. Ich zła kondycja może skutkować problemami z synchronizacją układu, co wiąże się z kosztowną naprawą. W silnikach kolizyjnych może ona wiązać się nawet z wymianą całej jednostki napędowej. Z tego względu istotne jest nie tylko monitorowanie kół zębatych, ale również wymiana ich na części o wysokiej jakości, które okażą się wytrzymałe. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze koła zębatego do układu rozrządu skontaktuj się z nami, a z pewnością rozwiążemy problem.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Jakiego producenta kół zębatych wybrać?

Wśród producentów znajdziesz wiele uznanych firm produkujących części rozrządu. W doborze tej części polecamy zdecydować się na zakup solidnych i sprawdzonych części, zamiast wybierać tanie zamienniki, które bywają zawodne. W asortymencie sklepu Auto – Zatoka znajdziesz między innymi części Swag i Febi. Są to renomowane marki, które docenili zarówno klienci, jak i eksperci na całym świecie. W naszym punkcie posiadamy koła zębate do niemal każdej marki auta.

Gdzie kupić koło zębate we Wrocławiu?

Jeśli poszukujesz sprawdzonych rozwiązań, postaw na części w sklepie Auto – Zatoka. Poza solidnymi kołami zębatymi, które dobierzemy do Twojego auta oferujemy także inne części układu rozrządu. Posiadamy takie części jak pasek rozrządu, łańcuch rozrządu, napinacze paska, napinacze hydrauliczne, prowadnice rozrządu, rolki prowadzące paska. Każdy z produktów przeszedł u nas testy i spełnia wysokie wymagania techniczne. Poza sprzedażą części zajmujemy się fachowym doradztwem, które jest w pełni darmowe. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twój samochód po montażu części będzie działał sprawnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

Menu