Rolki prowadzące paska

Jeśli w swoim aucie posiadasz pasek rozrządu, z pewnością wiesz do czego służą rolki prowadzące paska rozrządu. Dowiedz się wszystkiego na temat awarii paska rozrządu, jak wymienić wygląda wymiana paska rozrządu, jakim firmom warto zaufać i gdzie dostać najlepsze części we Wrocławiu.

Jakie zadanie pełnią rolki prowadzące paska rozrządu?

Rolka prowadząca jest elementem podtrzymującym pasek rozrządu. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie awarii paska rozrządu. W układzie napędowym pełni ona funkcję analogiczną do rolki podajnika taśmowego. Podobnie jak cały rozrząd rolka prowadząca pasek rozrządu jest usytuowana w pobliżu silnika auta. 

Awaria rolki prowadzącej pasek rozrządu

Bardzo ważna jest dbałość o każdy element układu rozrządu, ponieważ nawet najmniejsza awaria może przyczynić się do poważnych w skutkach awarii. Najczęstszą przyczyną uszkodzenia rolki prowadzącej paska jest wyeksploatowanie tej części. Jeśli element nie zostanie w porę wymieniony, w efekcie może zerwać się pasek rozrządu. Do awarii dojść może za sprawą zatarcia łożysk rolek prowadzących pasek rozrządu, które w trakcie pracy wirują z dużą prędkością.  

Co ile wymieniać rolkę paska rozrządu?

Kierowcy zastanawiają się co ile wymieniać rolkę prowadzącą pasek rozrządu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Przebieg elementów układu rozrządu jest określany przez producentów pojazdu. Informacje na ten temat znajdują się w książce serwisowej auta. Polecamy jednak monitorować stan rozrządu i przy okazji wymieniać całą grupę części na raz. Warto do tego wspomnieć, że ustalenie stanu technicznego rolki prowadzącej pasek rozrządu może okazać się trudne. Niekiedy części wyglądające na nowe mogą okazać się zużyte. Z tego względu konieczna jest ich cykliczna wymiana. 

Rolki prowadzące pasek rozrządu – producenci

Zastanawiasz się jakim producentom warto zaufać? Polecamy sprzęt marek takich, jak Ina, SKF i Ruville. Są to renomowani producenci, którzy pozytywne opinie zdobyli zarówno wśród kierowców, jak i specjalistów z branży motoryzacyjnej. Rolki prowadzące pasek rozrządu tych firm znajdziesz w sklepie Auto – Zatoka we Wrocławiu. Odwiedź nasz punkt i postaw na jakościowe produkty oraz fachowe doradztwo. Posiadamy części do większości marek i modeli samochodów.

Gdzie kupić rolki prowadzące pasek rozrządu we Wrocławiu? 

Jeśli zastanawiasz się,  gdzie dokonać najlepszego zakupu, sprawdź naszą ofertę. W sklepie Auto – Zatoka we Wrocławiu znajdziesz rolki prowadzące pasek rozrządu oraz inne części układu rozrządu i nie tylko. W naszym punkcie zaopatrzysz się min. w pasek rozrządu, napinacze paska, napinacze hydrauliczne i prowadnice rozrządu. Dzięki dostępowi do fachowego sprzętu nasi fachowcy dobiorą dla Ciebie odpowiednie części, biorąc pod uwagę wymagania i zasobność portfela. Postaw na wiedzę ekspertów, którzy potrafią dobrać części pasujące do auta. Dzięki starannej selekcji produktów, posiadamy sprawdzone modele części, bez tanich zamienników, które mogą przyczynić się do groźnej awarii samochodu. To dobry czas, żeby zadbać o swój pojazd!

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224
Menu