Łączniki stabilizatora

Potrzebujesz wymiany łącznika stabilizatora? Dowiedz się, jak zrobić to profesjonalnie. Zadbaj o układ zawieszenia, aby cieszyć się bezpieczną jazdą i przejść badania techniczne pojazdu bez stresu. Dowiedz się jak wygląda i jak działa łącznik stabilizatora, jak działa oraz gdzie najlepiej kupić łącznik stabilizatora we Wrocławiu. 

Czym jest łącznik stabilizatora?

Łącznik stabilzatora, jak wskazuje sama nazwa łączy wahacz ze stabilizatorem, a niekiedy z kolumną zawieszenia. W skład łącznika stabilizatora wchodzą elementy gumowe oraz przeguby kulowe. Głównym zadaniem łącznika stabilizatora jest tłumienie drgań występujących podczas jazdy. Bez wątpienia mimo niewielkich gabarytów łącznik stabilizatora możemy uznać za jedną z najważniejszych części w układzie zawieszenia i całym aucie. Podobnie jak drążek stabilizatora zapewnia on komfortową jazdę, bez względu na długość trasy. Modele łącznika stabilizatora różnią się od się siebie sztywnością i długością, która jest zależna od potrzeb konstrukcji samochodu.Warto jednak pamiętać, że Im łącznik jest grubszy tym większą część sił przenosi. 

Co ile km wymieniać łącznik stabilizatora?

Łącznik stabilizatora jest delikatny. Z tego względu tę część należy wymieniać co 60 – 80 tysięcy przejechanych km. Podczas wymiany warto postawić na markowy sprzęt i zrezygnować z tanich imitacji, których żywotność jest znacznie krótsza. Łączniki stabilizatora powinno się wymieniać parami z obu stron pojazdu. Jeśli nie orientujesz jaką część dobrać, skontaktuj się ze specjalistami z Auto – Zatoki, którzy dobiorą łącznik stabilizatora do Twojej marki auta.

Jak rozpoznać uszkodzenie łącznika stabilizatora

Sygnałem alarmowym do wymiany łącznika stabilizatora powinna być mniejsza precyzja w prowadzeniu pojazdu. Dotyczy to zarówno jazdy w zakrętach, jak i na prostej drodze. Auto zachowuje się wówczas inaczej, ciężej jest zachować prawidłowy tor jazdy. Poza tym z zawieszenia mogą dobiegać głośne stuki. Aby zapobiec poważniejszym awariom warto sprawdzić luz w elementach metalowo-gumowych oraz stopień zaawansowania korozji.

Ile kosztuje wymiana łącznika stabilizatora?

Zakup łącznika stabilizatora nie jest zbytnio wygórowany. Za część kierowcy przyjdzie zapłacić około 100 zł za sztukę, przy czym należy wymienić łączniki z każdej strony. Jeśli chodzi o samą wymianę, mechanicy za taką usługę biorą około 60 zł za jeden łącznik. Koszty pracy mechanika mogą wzrosnąć jeśli demontaż łącznika jest utrudniony ze względu na korozje.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Zakup łącznika stabilizatora – Wrocław

Zastanawiasz się jakiej marki łącznik stabilizatora wybrać?Czy ma to być łącznik stabilizatora TRW, czy Lemforder, a może interesują Cię łączniki stabilizatorów Kamoka lub Febi. Czytasz dziesiątki opinii w internecie i wciąż nie wiesz które wybrać? Skończ z tym! Lepiej skontaktuj się z naszym wykwalifikowanym doradcą, który rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości. Jego kilkudziesięcioletnie doświadczenie pozwoli na uzyskanie trafnych odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Do tego z pewnością zaproponuje Ci najrozsądniejszą cenę. Sprawdź ofertę produktów w sklepie Auto – Zatoka na Pestalozziego 7 we Wrocławiu. Postaw na fachowe doradztwo oraz dużą dostępność części w atrakcyjnych cenach.

Menu