Łożyska/siłowniki/wysprzęgliki centralne

Zadbanie o układ sprzęgła jest kluczowe dla prawidłowego działania samochodu. Jest on szczególnie ważny w przypadku nowoczesnego układu hydraulicznego. Dowiedz się jaką rolę odgrywają łożyska hydrauliczne nazywane siłownikami lub wysprzęglikiem centralnym. Sprawdź naszą ofertę i poznaj praktyczne informacje na temat części.

Wysprzęgliki centralne – co to takiego?

Zadbaj o sprzęgło w samochodzie z częściami z Auto-Zatoki. Posiadamy wysprzęgliki centralne wysokiej jakości. Łożyska oporowe hydrauliczne pełni bardzo ważną rolę w układzie sprzęgła. Mimo że jest bardzo mało awaryjnym komponentem, jego wymianę zaleca się dokonywać, gdy wymieniamy tarcze sprzęgła. 

 

Wysprzęglik centralny należy do hydraulicznych elementów sprzęgła. Jest on połączeniem siłownika sprzęgła i łożyska oporowego. Złączenie ze sobą tych dwóch części znacznie ułatwia eksploatację i naprawę tej części. Wysprzęglik centralny jest rozwiązaniem stosowanym w nowszych modelach samochodów. Siłownik należy do części pracujących z pompą sprzęgła, która jest zintegrowana z pedałem sprzęgła. Najczęściej wysprzęglik należy wymieniać co kilka tysięcy przejechanych kilometrów.

Gdzie znajduje się wysprzęglik centralny?

Jeśli chodzi o lokalizację części, wysprzęglik znajduje się u góry skrzyni biegów. Wymianę tego podzespołu należy rozpocząć od demontażu przepustnicy oraz rury dolotu. W celu wyjęcia wysprzęglika należy wykręcić miedziany przewód oraz dwie śruby, do których jest przytwierdzony. 

Zalety wysprzęglika

Wielu kierowców ceni nowoczesne rozwiązania, do których należy wysprzęglik centralny. Pozwala on na wyeliminowanie tradycyjnego układu łożyska wyciskowego, ograniczenie elementów ruchomych oraz łatwą integrację siłownika sprzęgła z układem wysprzęglającym. Zaletą tego układu jest redukcja wagi całego układu, dłuższa żywotność oraz niższe koszty eksploatacji.

Jakie części wybrać?

Poszukując najlepszego łożyska/siłownika/wysprzęglika warto zdecydować się na części od sprawdzonych producentów. Na uwagę zasługuje asortyment marki LUK, Sachs, FTE Automotive, który jest dostępny w sklepie Auto-Zatoka. Rekomendujemy te części, ponieważ zyskały one uznanie wśród klientów i ekspertów. Jeśli szukasz sprawdzonych produktów, odwiedź nasz punkt, w którym znajdziesz zaopatrzenie do większości marek aut.

Awarie wysprzęglika

Do często spotykanych symptomów awarii wysprzęglika centralnego zaliczamy:

  • wyciek płynu hydraulicznego w okolicy sprzęgła,
  • nagłe problemy ze zmianą biegu,
  • wypadanie sprzęgła,
  • zacinanie się sprzęgła,
  • blokowanie sprzęgła,
  • łapanie pedału sprzęgła zbyt głęboko lub płytko.
Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Łożyska/siłowniki/wysprzęgliki centralne we Wrocławiu

Auto-Zatoka to sprawdzony dostawca części układu sprzęgła we Wrocławiu. Posiadamy asortyment, który pozwoli Ci przemierzać trasy bezpiecznie i komfortowo. Dzięki aparaturze jesteśmy w stanie dopasować części do konkretnego modelu auta, dzięki czemu masz pewność, że części spełnią Twoje oczekiwania. Jesteśmy dystrybutorem ponad 40 wiodących marek z zagranicy. Selekcja części daje nam pewność, że nasi klienci otrzymują wysokiej jakości podzespoły. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź nasz punkt, napisz do nas lub zadzwoń.

Menu