Filtry samochodowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Wielu kierowców zastanawia się jakie rodzaje filtrów występują w aucie i kiedy należy je wymieniać. Nie jest tajemnicą, że tylko mało eksploatowane filtry działają efektywnie i spełniają swoją rolę w aucie. Poznaj rodzaje filtrów samochodowych i dowiedz się kiedy należy je wymieniać, oraz gdzie nabyć odpowiedni egzemplarz dla siebie.

Rodzaje filtrów samochodowych

Twój samochód jest wyposażony w kilka rodzajów filtrów, które wymagają cyklicznej wymiany. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta i wybierać produkty o wysokiej jakości. Pamiętaj, że koszt wymiany filtrów jest relatywnie niski, a zaniedbanie tej czynności może nieść za sobą przykre i kosztowne konsekwencje.

Dysponujemy produktami wiodących producentów, do których należą filtry samochodowe firmy Knecht, Mahle, Mann, Deckermann, czy Kamoka.

Jak często należy wymieniać filtry w samochodzie?

Znamy już rodzaje filtrów samochodowych. Pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytania co ile należy je wymieniać i gdzie można je kupić w przystępnych cenach. Otóż filtry samochodowe najlepiej wymieniać podczas każdego przeglądu auta, czyli w każdym sezonie. Częstotliwość wymian jest uzależniona od jego przebiegu, co nie zmienia faktu, że nawet mało użytkowane pojazdy wymagają cyklicznej eksploatacji. Zdecydowanie lepiej wymieniać filtry częściej i czuć się bezpiecznie niż zaniedbać tę czynność i narazić się na groźne awarie.

Filtr kabinowy – raz w roku
Filtr oleju silnikowego – raz w roku lub co 10-15 tyś. przejechanych km
Filtr paliwa – w silnikach benzynowych co 100 tys. przejechanych km, w silnikach wysokoprężnych co 30 – 50 tys. przejechanych km
Filtr powietrza – raz w roku lub co 20 – 30 tys. przejechanych km. (ze względu na jakość powietrza w Polsce warto to robić częściej)

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224
Gdzie kupić filtry samochodowe we Wrocławiu?

Wielu kierowców jest zdezorientowanych podczas wymiany filtrów w aucie. Demontaż starego filtra, dobranie odpowiedniego modelu i jego montaż nie należą do najprostszych. Czynność można wykonać samodzielnie, ale należy pamiętać, że źle założone filtry nie będą działać prawidłowo i mogą przyczynić się do usterek w samochodzie.

Na szczęście jest na to sposób. W ramach oferty hurtowni motoryzacyjnej Auto – Zatoka dobieramy odpowiednie filtry do aut w profesjonalny sposób. Dzięki temu wszyscy nasi klienci mogą liczyć na fachową pomoc i zakupić model filtra odpowiadający marce auta. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach. Posiadamy filtry do niemal każdej zachodnioeuropejskiej marki auta.

Jeśli zastanawiasz się  jaki filtr wybrać, w każdej chwili możesz zgłosić się do naszych fachowców pod adresem Pestalozziego 7 we Wrocławiu. Nie pytaj gdzie kupić filtry samochodowe we Wrocławiu – po prostu do nas przyjedź. Chętnie odpowiemy także na Twoje pytania telefonicznie lub mailowo. Potrzebne namiary znajdziesz poniżej lub w zakładce kontakt.

Menu