Układ zapłonowy

Układ zapłonowy

Układ zapłonowy to jedna z kluczowych części silnika samochodowego, która odpowiada za dostarczenie iskry zapłonowej do cylindrów, co jest niezbędne do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Bez sprawnej pracy układu zapłonowego, silnik nie będzie miał odpowiedniej mocy i będzie działał nieefektywnie.

Czym jest układ zapłonowy

Układ zapłonowy to zespół elementów, które wraz z systemem paliwowym odpowiadają za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku. Podstawowym zadaniem układu zapłonowego jest wytworzenie iskry, która zapłonie mieszankę paliwową w cylindrach.

Części układu zapłonowego

Jesteśmy importerem uznanych części zagranicznych producentów. Wśród części układu zapłonowego znajdziesz:

Awarie układu zapłonowego

Awarie układu zapłonowego to częsty problem w samochodach, który może prowadzić do nierównomiernego biegu silnika, spadku mocy, wydawania dziwnych dźwięków, a nawet do jego całkowitego zatrzymania. Najczęstsze przyczyny awarii to przepalanie świec iskrowych, uszkodzone przewody zapłonowe, zbyt słabe napięcie w cewkach lub nieprawidłowe działanie sterownika przekaźnika świec.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Części układu zapłonowego we Wrocławiu

Szukasz części układu zapłonowego we Wrocławiu? Zapraszamy do naszego salonu! Jednym z miejsc z dużym dostępem asortymentu jest sklep Auto-Zatoka. Sklep ten wyróżnia się profesjonalną obsługą i bogatą ofertą części wysokiej jakości. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest odpowiedni dobór części do układu zapłonowego, dlatego pracownicy Auto Zatoka zawsze służą fachową poradą i pomagają dobrać najlepsze rozwiązanie pod kątem wymagań i potrzeb klientów. Dzięki temu, klienci mogą mieć pewność, że zakupione części są dopasowane do konkretnego modelu samochodu i spełniają wszelkie wymagania techniczne. W sklepie Auto-Zatoka znajdziesz zarówno części oryginalne, jak i zamienniki od renomowanych producentów.

Menu