Prowadnice rozrządu

Układ rozrządu to wiele części, które muszą ze sobą harmonijnie współgrać. To właśnie od nich zależy sprawna praca całej jednostki napędowej. Prowadnice rozrządu, czyli tak zwane ślizgi odpowiadają za odpowiednią pracę łańcucha rozrządu. Dowiedz się gdzie są zamontowane, jaką spełniają rolę i jakie części warto wybrać do swojego samochodu. Podpowiadamy, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w prowadnice rozrządu we Wrocławiu.

Za co odpowiada prowadnica łańcucha rozrządu?

Czy wiesz jakie zadanie pełni prowadnica łańcucha rozrządu? Ślizgi w aucie spełniają dwie funkcje. Po pierwsze są one odpowiedzialne za napięcie łańcucha rozrządu, a po drugie ich zadaniem jest sterowanie fazami rozrządu. Innymi słowy odpowiadają one za położenie wałków rozrządu. 

Gdzie znajduje się prowadnica rozrządu?

Prowadnice rozrządu są zamontowane na napinaczu rozrządu. Są one ważną częścią całego układu rozrządu, który znajduje się w okolicy silnika auta. Warto wiedzieć, że podczas awarii jednej z części zaleca się wymianę całego kompletu części, który zapewni trwałość i bezpieczeństwo podczas podróży. 

Jakie prowadnice łańcucha rozrządu wybrać?

Wielu z producentów nie przewiduje zakupu samych ślizgów osobno, oferując komplet części. Alternatywne części z rynku azjatyckiego są wątpliwej jakości, a ich montaż jest ryzykowny. Poszukując odpowiednich prowadnic rozrządu warto zajrzeć do sklepu Auto – Zatoka. Znajdują się tutaj części renomowanych producentów, takich jak Febi i Swag. Jesteśmy bezpośrednim importerem wyrobów ponad 40 zagranicznych producentów. Każdego dnia dostarczamy części wyposażenia dla wszystkich zachodnio-europejskich marek samochodów.

Awarie prowadnicy rozrządu

Ślizgi łańcucha rozrządu ulegają zużyciu. Często okazuje się, że prowadnice słabej jakości ulegają awariom ze względu na wysoką temperaturę i nie wytrzymują one nawet roku użytkowania. Odpowiedni ślizg powinien współpracować z łańcuchem rozrządu w zakresie samosmarowania. Takie działanie zapewnia im wyższą wytrzymałość. Prowadnice łańcucha rozrządu często ulegają przetarciom. Niepokojącym objawem awarii jest głośne działanie rozrządu na zimnym silniku. Warto więc kontrolować cały układ i zapobiec kosztownym naprawom.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Prowadnice rozrządu – Wrocław

Zastanawiasz się, gdzie nabyć prowadnice rozrządu we Wrocławiu? Odwiedź punkt Auto – Zatoka. Oferujemy asortyment wysokiej jakości i części uznanych marek. Znajdziesz u nas prowadnice rozrządu oraz łańcuch rozrządu, prowadnice, napinacze hydrauliczne, koła zębate i wiele innych. Posiadamy części do wszystkich układów w aucie.

Poza doborem części stawiamy na kompleksowe doradztwo, dzięki któremu masz pewność, że wybierzesz części pasujące do Twojego auta. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać sprzęt niezawodny, w Twoim zasięgu finansowym. Przejrzyj całą naszą ofertę. W razie wątpliwości, nie wahaj się napisać, zadzwonić lub odwiedzić nas na miejscu.

Menu