Skraplacz klimatyzacji

Czy zadbałeś o komfort w swoim aucie? Układ klimatyzacji, który stał się standardem w wyposażeniu samochodów, czyni podróż przyjemną i przyczynia się do usunięcia wilgoci z jego wnętrza. Jednym z elementów klimatyzacji jest skraplacz klimatyzacji, który nazywany jest także chłodnicą klimatyzacji lub kondenserem. Dowiedz się jak zbudowana jest ta część, jaką pełni rolę w aucie. Zachęcamy do lektury i odwiedzenia naszego sklepu. Posiadamy sprawdzone skraplacze klimatyzacji we Wrocławiu i wiele innych części.

Skraplacz klimatyzacji – co to takiego?

Wielu kierowców nie wie jak wygląda i jaką funkcję pełni skraplacz klimatyzacji. Jest on wykonany z aluminium i znajduje się na samym przodzie samochodu, obok chłodnicy wody. Oba te elementy są ze sobą połączone. Jeśli chodzi o zastosowanie, podstawową funkcją skraplacza klimatyzacji jest schładzanie czynnika gazowego i przemiana go w ciecz. Warto wiedzieć, że kondensatory pracują w ekstremalnych warunkach, w których panuje ciśnienie dochodzące do 30 barów. 

Rola skraplacza klimatyzacji

Dzięki skraplaczowi możliwe jest sprężanie powietrza w układzie klimatyzacji. Aby do tego doszło, czynnik chłodzący, który przez większość czasu jest w stanie ciekłym ulega sprężeniu. W tym momencie czynnik chłodniczy jest wpompowany ze sprężarki klimatyzacji i zamieniany w gaz. Dzięki pracy kondensatora układ klimatyzacji jest odpowiednio wentylowany, przez co cała klimatyzacja może działać w pełni efektywnie. W ramach oferty sklepu Auto – Zatoka oferujemy części do niemal każdej marki auta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czekamy na Twój kontakt.

Usterki skraplacza klimatyzacji

Skraplacz klimatyzacji, podobnie jak inne części jest podatny na awarie. Poza typowymi uszkodzeniami mechanicznymi, powstałymi w wyniku jazdy, kondensator może ulec innym usterkom. Z tego względu należy go poddać czynnościom diagnostycznym, takim jak wylanie wody na ożebrowanie skraplacza, czy obserwacja ciśnienia i temperatury systemu klimatyzacji. Nagłe skoki temperatury mogą oznaczać nadmiar oleju, zapchanie układu klimatyzacji, niewłaściwy przepływ powietrza lub złe dobranie skraplacza klimatyzacji.

Skraplacz klimatyzacji, podobnie jak chłodnica jest narażony na szkodliwe działanie zanieczyszczeń. Drobinki piasku, żwiru, czy owady mogą znacząco wpłynąć na jego zapchanie. Wszystkie te drobne zanieczyszczenia osadzają się na jego ożebrowaniu. Zalecamy więc regularne dbanie o stan skraplacza. Pozwoli to utrzymać układ klimatyzacji w dobrej kondycji.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Skraplacz klimatyzacji we Wrocławiu

Szukasz części do auta we Wrocławiu? Odwiedź Auto – Zatokę. Oferujemy bogaty wybór części, przystępne ceny i usługę doboru produktów do konkretnej marki samochodu. Posiadamy sprzęt renomowanych marek, takich jak Nissens, Delphi, Behr, czy Hella. Każdy towar posiada zadowalające opinie klientów oraz wysokie oceny w testach jakości. W naszej ofercie poza skraplaczami klimatyzacji znajdziesz także kompresor klimatyzacji, osuszacz klimatyzacji, parownik klimatyzacji, przełącznik klimatyzacji, czy zawory klimatyzacji. Poza układem klimatyzacji znajdziesz u nas części do innych układów. Sprawdź ofertę sklepu Auto – Zatoka i postaw na kompleksowe doradztwo, które jest gwarancją udanych zakupów.

 

Menu