Opony samochodowe

Czy zadbałeś o bezpieczeństwo swojego pojazdu? Badania wykazały, że to właśnie opony mają największe znaczenie podczas groźnych sytuacji na jezdni. Ich prawidłowy stan to podstawa to wyruszenia w trasę. Dowiedz się jakie opony wybrać, poznaj wiodących producentów oraz sprawdź, gdzie kupić solidne opony we Wrocławiu.

Jakie opony wybrać?

Wybierając oponę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest typ i marka pojazdu; pozwoli to określić, czy potrzebujesz opon letnich czy zimowych, a także jakiej marki i rozmiaru. Po ustaleniu parametrów, czas zastanowić się, czy będziesz jeździć po chodniku (płaskim terenie) czy po drogach gruntowych. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym występują ostre zimy i burze śnieżne, zestaw opon zimowych może być bardziej korzystny niż standardowe modele całoroczne. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem jest budżet – warto zainwestować w opony dobrej jakości, które mogą uchronić Twoje życie. W sklepie Auto – Zatoka znajdziesz produkty dopasowane do niemal każdej marki auta w stosownej cenie.

Jakiego producenta opon wybrać?

Opony w sklepie Auto-Zatoka to odpowiedź na pojawiające się wcześniej pytania ze strony naszych klientów. Teraz mamy dla nich bardzo dobrą informację, gdyż w ofercie opon samochodowych posiadamy wyłącznie wiodące marki, takie jak:

 • Hancook,
 • Fulda,
 • Dębica,
 • Firestone,
 • Kleber,
 • Goodyear,
 • Michelin,
 • Nokian,
 • Yokohama,
 • Pirelli,
 • Kormoran,
 • Dayton.

Rodzaje opon

Jeśli chodzi o ogumienie wyróżniamy opony całosezonowe, czy all-season, opony zimowe, opony letnie oraz opony terenowe. Sprawdź charakterystykę każdej z tych kategorii.

Opony all-season

Jeśli chcesz jeździć w każdych warunkach pogodowych bez utknięcia w śniegu lub spalenia opon w lecie, opony całoroczne są świetną opcją. Nie są one tak dobre jak opony zimowe czy letnie, ale są lepsze niż nic. Najlepsze opony całoroczne są kompromisem pomiędzy oponami zimowymi i letnimi – wykorzystują lamelki (małe nacięcia) na bieżniku, aby poprawić przyczepność na mokrych drogach, a także mają stalowe pasy dla zwiększenia wytrzymałości.

Opony całoroczne mają zazwyczaj mniejszą głębokość bieżnika niż inne rodzaje gumy, co pozwala im zapewnić przyzwoitą przyczepność przez cały rok bez konieczności poświęcania odporności na przebicie lub osiągów, gdy przychodzi czas na odśnieżanie.

Opony zimowe

Opony zimowe są znacznie lepsze od opon całorocznych na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym. Mają one bardziej miękką mieszankę gumową, która pozwala oponie lepiej dopasować się do powierzchni drogi. Opony zimowe mają również więcej lameli (małych rowków wyciętych w bieżniku), które pozwalają im wgryźć się w śnieg i lód, zapewniając dodatkową przyczepność.

Opony zimowe są przeznaczone wyłącznie do jazdy w niskich temperaturach, więc jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie nie ma sezonu zimowego lub gdzie śnieg pada bardzo rzadko, zalecamy używanie opon całorocznych.

Opony letnie

Wielu kierowców zastanawia się jakie opony letnie wybrać. Na cieplejsze pory roku polecamy opony o asymetrycznej rzeźbie. Wewnętrzna część zaopatrzona w dużą ilość nacięć zapewni lepsze odprowadzanie wody. Polecamy także zakup opon kierunkowych, których bieżnik przypomina kształtem literę V. Zapewniają one efektywne hamowanie na każdym rodzaju nawierzchni.

Opony terenowe

Opony terenowe są droższe od opon tradycyjnych, ale lepiej sprawdzają się w błocie i głębokim śniegu. Są one przystosowane do trudnych warunków i wymagających dróg. Bieżnik opony terenowej jest głębszy, co pozwala na pokonywanie terenu, na którym opona uliczna mogłaby się zatrzymać.

Pestalozziego 7, 50-325 Wrocław
+48 516 093 224

Opony samochodowe we Wrocławiu

Nasze opony są zaprojektowane tak, aby sprawdzały się w każdych warunkach pogodowych, bez względu na specyfikę terenu. Posiadamy ogumienie dostosowane do różnych warunków jazdy, więc niezależnie od tego, co robisz w swoim samochodzie (jedziesz do domu, jedziesz do pracy czy szkoły), mamy dla Ciebie idealną oponę. Sprawdź ofertę sklepu Auto – Zatoka. Zaopatrzysz się u nas w najlepszej klasy opony. We Wrocławiu na próżno szukać drugiego takiego punktu. Nasi specjaliści doradzą Ci w kwestii opon i pomogą dobrać produkt do Twojego auta oraz potrzeb. Sprawdź naszą ofertę i promocje. Zachęcamy do kontaktu!

Menu